Doğadan Hobi Atölyeleri

AFLODAY KURUMSAL HİZMETLER

Doğadan Hobi Atölyeleri

Doğa temasını koruduğumuz, yaratıcılığa ve keyifli vakit geçirtmeye odaklandığımız belli bir mesaj ve konu içermeyen “Doğadan Hobi Atölyeleri” ile ise sadece çalışan motivasyonuna odaklanıyoruz.

Dönemsel Konsept Hobi Atölyeleri

Atölyelerimizi kurum ihtiyaçlarına göre şekillendirebildiğimiz gibi, mevsime göre, özel günlere göre de şekillendirebiliyoruz.

Çalışan motivasyonu, özel gün etkinlikleri, iç iletişim aktivitesi, işe adaptasyon kapsamında gerçekleştirdiğimiz projelerden örnek vermek gerekirse:

Yeni ürün lansmanı yapan bir kurum için, doğal içeriği olan ürünün konsept bir atölye ile tanıtımının yapılmasına eşlik ettik. İç lansmana özel Dekoratif Obje Tasarım Atölyesi düzenleyerek ambalajı dekoratif süs olarak kullandık.

Sonbaharda çıkan bal kabaklarıyla sonbahar neşesini çalışanların masalarına taşımak üzere Bal Kabağı Sukulent Atölyesi gerçekleştirdik.

Yazın sıcağında bir kurumda iç iletişim etkinlikleri kapsamında bir dondurma tadım aktivitesinde Şapka Tasarım Atölyesi düzenledik.

Babalar Günü’nde çalışanların çocuklarıyla dahil olabildiği hoş bir babalar günü anısı olan Kokedama Atölyesi organize ettik.

Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlara bir Koruncuk Kurumsal Gönüllü Atölyesi düzenleyerek Çiçek Aksesuar Atölyesi gerçekleştirdik. Kurumları her kadın çalışan adına Koruncuk Vakfı’ndan bir Dijital Bağış Sertifikası aldı ve onlara Çiçek Aksesuar Atölyesi hediye etti. Katılımcı kadın çalışanlar ilk olarak haklarından yoksun çocuklarla ilgili bilgi aldılar ve çiçeklerden aksesuarlar tasarlayarak birini kendileri için anı olarak aldılar, diğerlerini vakıf yararına çevrelerine satarak vakfa bağış desteği sağladılar. Biz de böylelikle kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamalarına aracılık ettik.

Çalışan Motivasyonu kapsamında çalışanları şehrin, işin, pandemi etkilerinin dönemsel stresinden arındırmak üzere toprağın iyileştirici gücünden yararlanarak Minyatür Bahçe Atölyesi yaptık. Çalışanlar masalarının üzerine uzun ömürlü, bakımı kolay bitkilerle bir bitki aranjmanı yaparak çalışma ortamlarını yeşillendirdiler.

Çalışanların hobi edinmesi amacıyla hayata geçen özel bir projede Kavanoz Teraryum Atölyesi düzenledik. Katılımcıları bitkilerin bir ekosistemde bir arada yaşaması uğraşı olan Teraryum’la tanıştırdık ve bir ekosistem yaratmalarına eşlik ettik.

Kurum içi piknik etkinliğinde Çiçek Taç Atölyesi düzenleyerek canlı kır çiçekleriyle çiçeklerden taç tasarlamayı deneyimlettik.

23 Nisan’da çalışanların çocukları için bir çocuk gelişimi uzmanı ile çalışarak çocukların yaş grupları ve becerilerine göre yaratıcılıklarını geliştiren Doğadan Çocuk Atölyeleri organize ettik. Mini Bahçe Atölyesi, Seramik Ayakkabı Kalemlik Tasarımı, Mini Kavanoz Teraryum Atölyesi gibi atölyeler düzenledik.

Kurumsal Hizmetler

Referanslarımız

İletişim Bilgileri

info@afloday.com

Etiler Mah. Tepecik Cad., Edincik Sk.No:3 /2, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.