Doğa Çerçeve Tasarım Atölyesi

BİTKİ TASARIM HOBİ ATÖLYELERİ

Doğadan ilham alarak doğanın sunduğu eşsiz materyallerle çalışılan doğayı çerçeve içine alan tasarım atölyesi.

Gerçek canlı bitkilerle, kuru çiçeklerle, doğal kara yosunlarıyla çalışılan atölyede amaç; doğa ile, faydaları ile ilgili farkındalık yaratmak.

Doğadan malzemelerin tanıtılmasıyla başlayan atölye; bitkilerle ilgili temel bilgilerle, ağacın, yosunun ortaya çıkışı ile ilgili bilgilerle ilerliyor. Eğitmen ile eş zamanlı uygulama süreçleriyle de devam ediyor.

Yetkinlik ve ek beceri gerektirmeyen atölyede; sukulent bitkiler, gerçek doğal otlar ( lavanta, biberiye, ruscus, demir otu vb) kozalaklar, kara yosunu, dere taşları, mevsime göre tarçın çubukları, deniz kabukları, portakal dilimleri, ağaç kabukları, gerçek kuru çiçekler tasarıma konu olan doğadan malzemelerden…

Doğadan ilham alarak tasarlanan doğa çerçeve her yaştan katılımcıyı cezbederken, oldukça özgün de bir hediye alternatifi oluyor.

Daha önce hiç karşılaşmadığı ya da nadir gördüğü malzemelerle çalışan zihin, yeni kayıtlarla tazelenmiş oluyor. Böylece yaratıcı düşünme potansiyeli artmış oluyor.

Atölye Kazanımları: Topraklama, Stresten Uzaklaşma, Temel Tasarım Becerileri, Yaratıcı Düşünme, Sosyalleşme, Bilinçli Farkındalık, Özgün Tasarım Dekoratif Obje

Atölye Akış:

  • Tanışma
  • Doğal Eko Sistem & Bitkilerin İnsanlara Faydaları & Doğa - Çevre Koruma Farkındalık & Örnek Tasarım Eğitmen Uygulama
  • Atölye Eş Zamanlı Uygulama Zamanı

Bitki Tasarım Hobi Atölyeleri


İletişim Bilgileri

info@afloday.com

Etiler Mah. Tepecik Cad., Edincik Sk.No:3 /2, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.