CEYLAN KALYON

Ceylan Kalyon
Ceylan Kalyon | Linkedin

Ceylan KALYON
Atölye Eğitmeni - Koç - Tasarımcı

 

Kariyer yolculuğu; kurumsal iletişim, iç iletişim, marka iletişimi, medya ilişkileri, dergi editörlüğü, sosyal medya yönetimi ile iletişim çerçevesinde süregeldi. 

Profesyonel kariyeri, Dünya Göz Hastaneler Grubu’nda medya iletişim departmanında başladı.  Medya ilişkileri yönetimi ve iç iletişim alanlarında görev yaptı.  

Ardından yayıncılık sektöründe Dünya Gazetesi ile gazeteciliği, Kobilife dergisi ile editörlüğü deneyimleme fırsatı buldu. İletişim ajanslarıyla; ulusal markaların iletişim departmanlarına hizmet ederken uluslararası bir firmada görev yapma fırsatı buldu.

GSK’da (GlaxoSmithKline) İletişim departmanında İç İletişim’den sorumlu olarak göreve başladı. Ardından görevine ek olarak Kurumsal İletişim Departmanı’nda da görev alarak İç ve Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak birçok yerel ve global projede aktif görev aldı. GSK’da kültür değişim projesi kapsamında çalışan kulüpleri kurulması, iç iletişim organizasyonlarının planlanması, kurumsal iletişim kapsamında iletişim stratejisinin oluşturulması, yürütülmesi, basın ilişkileri, sosyal sorumluluk projelerinin planlanması, hayata geçirilmesi, sosyal medya yönetimi görevlerinde bulundu.

 

Kurumsal sosyal sorumluluk ve gönüllülük yolculuğu ise; Üniversite yıllarında TOG gönüllüsü olarak adım attığı sivil toplum kuruluşlarına Make a Wish, Koruncuk Vakfı, TOÇEV, TEMA gibi vakıflarda gönüllü olarak çalıştı.

Dünya Göz Grubu’nda Türkiye ile Göz Göz’e sosyal sorumluluk projesinde aktif rol alarak; kurumsal iletişim faaliyetleri yürüttü.

 

Ceylan Kalyon

 

GSK’da Sosyal Sorumluluk Kulübü’nü kurdu ve iki dönem kulüp başkanlığını yaptı. Hayata geçirilen Kök Hücre Kardeşliği, Turuncu Pedal Hareketi, Bağlanamam Sağlıklı Gençlik Hareketi projeleri birçok ödül kazandı. GSK’nın 10 yılı aşkın süredir devam eden Global Sosyal Sorumluluk Projesi PULSE kapsamında Hatay’da yerleşik olarak çocuk koruma alanında faaliyet gösteren Save The Children bünyesinde gönüllü olarak aktif görev alarak çocuk koruma alanında ülkesine katkı sağladı.

Ardından eğitim sektöründe faaliyet gösteren MB Akademi’de Pazarlama İletişimi Direktörü ve profesyonel koç olarak görev yaptı.

Kariyer yolculuğuna aldığı koçluk eğitimi sonrası farklı bir yön veren Ceylan; sosyal sorumluluk proje danışmanlığı, çalışan markası yaratma, kurum içi kültür değişim yönetimi, sosyal medya yönetimi alanlarında danışmanlık ve koçluk yapmaya başladı. Bu alanda görev yaparken botaniğe, çiçeklere ve doğaya olan ilgisini işe dönüştürebilmek üzere; Temel Çiçekçilik Eğitimi, Profesyonel Çiçek Tasarım Eğitimi ve materyal tasarım eğitimleri alarak Afloday’i kurdu.

İletişim becerilerine güvenen bir iletişim profesyoneli, koçluk mesleğinin inceliklerine hakim bir koç, çiçeklere, doğaya, yeşile hayran bir kadın olarak; doğayı iletişim disiplini, sosyal sorumluluk ile birleştirdi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans mezunu, ICF Koçluk Federasyonu onaylı koç olan Ceylan Kalyon; şimdi insanların hayatlarını yeniden tasarlamalarına ilham verecek; doğayla tasarımın birleştiği atölyelerde aktif öğrenme desteği modeli ile kurumlara ve kişilere katkı sağlıyor.

 

Referanslarımız

İletişim Bilgileri

info@afloday.com

Etiler Mah. Tepecik Cad., Edincik Sk.No:3 /2, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.