Koruncuk Gönüllü Atölyesi

Çiçeklerle Gülümseyen Yarınlara Gönüllü Müsünüz?

AFLODAY Çiçek Tasarım Atölyesi olarak; paylaştıkça var olacağımızı düşünüyor, topluma fayda sağlamayı görev biliyoruz.

Küçük de olsa her işletme odaklandığında ve stratejik hareket ettiğinde topluma bir konuda katkı sağlayabilir, fayda yaratabilir biliyoruz. İddiamız yıl sonunda yarattığımız etkiyi belgeleyerek kobiler için de bir model oluşturmak.

Gülümseyen Yarınlar Projesi ile Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile iş birliği yapıyoruz.

Her ay biri hafta içi biri hafta sonuna gelen iki tane ücretsiz atölye düzenliyoruz.

Bu atölyelerde ilk önce korunmaya muhtaç çocuk kavramını ve bu konuda kırk yıldır hizmet eden Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nı konuşuyoruz.

Ardından materyal tasarım ilkelerinin üzerinden geçiyoruz. Veee sıra tasarıma geliyor. Gönüllü katılımcılarımız; çiçeklerle aksesuarlar ( Toka, Küpe, Taç, Yaka İğnesi, Magnet) tasarlamayı deneyimliyorlar.

Onlardan yapacakları ürünlerden bir tanesini günün anısı ve hediyemiz olarak yanlarına almalarını istiyoruz, diğerlerini de satıp Koruncuk Vakfı’na bağışlamalarına teşvik ediyoruz. İster atölyeye bırakıyorlar, Koruncuk Vakfı’nın kurduğu stantlarda satışları yapılıyor isterlerse de yanlarına alıp satıp gelirini Koruncuk Vakfı’na bağışlıyorlar.

Gülümseyen Yarınlar Projesi kapsamında;

2019 yılında her ay iki adet ücretsiz Koruncuk Gönüllü Atölyesi gerçekleştirdik. 
Çocuk haklarını, çocuk istismarına karşı yapılabilecekleri, Koruncuk Vakfı’nı anlattığımız  atölyeler ile 410 kişiye birebir eriştik, gönüllülüğü teşvik ettik ve yüzlerce kişide konu ile ilgili farkındalık yarattık.

Proje detayları ve sosyal sorumluluk anlayışımız için lütfen burayı tıklayın.

%d blogcu bunu beğendi: